Wybielanie chlorem – najważniejsze informacje

Wybielanie chlorem

Pranie ubrań należy do codziennych obowiązków. Każda rodzina średnio wykonuje 2-3 prania w ciągu tygodnia. W główniej mierze zależy to jednak od liczby osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe. Te dane mogą się więc znacznie zwiększyć lub zmniejszyć. Ubrania brudzą się znacznie częściej, niż byśmy tego chcieli, a to wymaga wykorzystania odpowiednich detergentów lub środków myjących. Niezwykle często koniecznie okazuje się również wybielanie chlorem – najczęściej w przypadku białych ubrań oraz tkanin, które z czasem mogą zacząć żółknąć. Białe materiały z czasem szarzeją i znacznie trudnej je wyprać i uzyskać śnieżny kolor. Jaki chlor do wybielania wybrać, aby pranie okazało się skuteczne?

Wybielanie chlorem

Wybielanie można przeprowadzić na wiele różnych sposobów. Zaleca się wykorzystanie specjalistycznych środków, które gwarantują skuteczność już po pierwszym użyciu. Są bezpieczne, a dodatkowo sam produkt jest bardzo wydajny i wystarcza na wiele użyć. Takie produkty posiadamy w naszym asortymencie. Można również najpierw spróbować skorzystać z kilku domowych metod, które zazwyczaj są dość skuteczne – wszystko zależy jednak od tego, w jakim stanie jest materiał, który musimy wyprać.

Pierwszy ze sposobów to przygotowanie pasty z wody i sody oczyszczonej. Taką gotową miksturę należy nałożyć na plamy znajdujące się na materiale, wetrzeć w materiał, odczekać kilka minut, a następnie włożyć go do pralki. Inną metodą, która stosowana jest od dawien dawna to wykorzystanie octu. Pierwszym krokiem jest przygotowanie roztworu z wykorzystaniem wody oraz octu w proporcji 50:50. Można do tego wykorzystać atomizer. Następnie należy spryskać zabrudzone miejsca płynem, poczekać około 10 minut aż się wchłonie, kolejno wybrać ubranie. Alternatywą dla octu oraz sody oczyszczonej jest sok z cytryny! Tutaj usuwanie plam wygląda bardzo podobnie, najpierw należy przygotować mieszankę z soku oraz wody, w takich samych proporcjach, a następnie nanieść płyn na zabrudzenia oraz plamy. Po wchłonięciu możemy wyprać materiał.

Chlor – dlaczego wykorzystuje się go podczas wybielania?

Przedstawione wyżej metody wybielania ubrań wykorzystywane są często w domu ze względu na zerowy koszt zakupu detergentów. Choć mogą okazać się pomocne, nie będą nigdy tak skuteczne jak wybielanie chlorem. Ten pierwiastek powszechnie wykorzystuje się do wybielania, a także odkażania wody z bakterii oraz drobnoustrojów. Co się z tym wiąże? Wykorzystanie wybielaczy chlorowych jest niezwykle skuteczne i daje efekty już po pierwszym praniu – plama znika bezpowrotnie, a użytkownicy mogą cieszyć się z czystej tkaniny. Jaki wybielacz chlorowy wybrać, aby jego cena była atrakcyjna, a do tego był uniwersalny? W naszej ofercie odnaleźć można wybielacz do czyszczenia kuchni oraz tkanin – to kompleksowo działający produkt, który poradzi sobie z wieloma różnymi plamami.

Wybielacz chlorowy

Wybielacz chlorowy dostępny w naszej ofercie to wyjątkowy produkt, który ma szerokie spektrum działania. Preparat jest roztworem podchlorynu sodu i substancji wspomagających, posiada pH 12,5-13. Produkt może być wykorzystywany jako środek do dezynfekcji – zarówno w kuchni, pomieszczeniach gospodarczych, jak i łazience. Może posłużyć do czyszczenia i dezynfekcji urządzeń sanitarnych, takich jak zlewy, umywalki, wanny itd. Wykazuje się niezwykle skutecznym działaniem. Wybielacz chlorowy to również skuteczny środek do usuwania plam oraz zabrudzeń z różnorodnych tkanin. Dodatkowo usuwa bakterie, grzyby, pleśń oraz wirusy. Jak więc widać, to bardzo wszechstronny produkt, który może stać się przyjacielem każdego gospodarstwa domowego.

Jak wykorzystać chlor do wybielania? Pierwszym krokiem jest przygotowanie odpowiedniego roztworu – wlej do ⅓ szklanki wybielacz (około 85 ml), następnie dodaj go do 5 l wody. Wymieszaj roztwór i namocz w nim wybielane tkaniny. Pozostaw na około 20-30 minut, tak aby wybielacz miał szansę zadziałać. W tym czasie nie dodawaj proszku. Kolejno wypukaj tkaninę, później możesz przystąpić do normalnego prania z wykorzystaniem proszku – w pralce lub ręcznie. W przypadku gdy wybielanie chlorem wykonywane jest od razu w pralce – do komory z praniem zasadniczym należy wlać ok. 250 ml płynu. Moczyć tkaniny podczas krótkiego porogramu – nawet w zimnej wodzie. Później przystąpić do normalnego prania z wykorzystaniem proszku.

Wybielacz chlorowy – dlaczego warto?

Dostępny w asortymencie naszego sklepu wybielacz to produkt niezwykle uniwersalny, a co za tym idzie, przydatny w każdych warunkach. Może zostać wykorzystany zarówno do dezynfekcji różnych powierzchni oraz czyszczenia armatury łazienkowej czy kuchennej, jak i wybielania tkanin z różnych plam. To ogromna przewaga naszego produktu nad propozycjami konkurencji, które dość często ograniczają się do wąskiego spektrum działania. Nasz produkt doceniany jest przez klientów, chwalą oni przede wszystkim skuteczność wybielacza oraz jego dobrą cenę.

Więcej wpisów

Nasze produkty: