Dezynfekcja toalet – skuteczne środki do dezynfekcji

Dezynfekcja toalet

Dezynfekcja i czyszczenie toalety to dla wielu z nas przykry obowiązek, który niczym syzyfowa praca zaprząta nasze myśli i ręce każdego tygodnia. A gdyby tak magicznym sposobem przyspieszyć ten proces i uczynić go bardziej skutecznym? Na szczęście jest to możliwe. W poniższym artykule podpowiadamy, jak zdezynfekować toaletę, by świeciła czystością jak nigdy!

Dezynfekcja toalety – wszystko, co trzeba wiedzieć

Czysta toaleta to podstawa. Czyszczona zbyt rzadko może prowadzić do rozprzestrzenienia się niebezpiecznych bakterii – w naszych łazienkach możemy spotkać aż 190 różnych rodzajów! – a nawet do zatruć pokarmowych, biegunek i wymiotów. Z tego względu stosowanie odpowiednich środków oraz metod sprzątania jest absolutnie konieczne dla zachowania higieny i dobrego zdrowia. Dobrze dobrane preparaty wpłyną ponadto na poprawę wyglądu pomieszczenia. Czego chcieć więcej? Przejdźmy do rzeczy!

Czym zdezynfekować toaletę? Kilka domowych sposobów, które mogą zaskoczyć

Warto wiedzieć, że jeśli kiedykolwiek zabraknie nam specjalnego środka dezynfekcję toalety możemy przeprowadzić za pomocą produktów, które najprawdopodobniej większość z nas ma w domach i jest przekonana, że mają one wyłącznie jedno zastosowanie. Warto tutaj wspomnieć, że o ile mogą one jednorazowo zastąpić profesjonalny preparat, nie wykazują tak dobrej skuteczności w zwalczaniu bakterii, dlatego lepiej jest regularnie stosować przeznaczony konkretnie do tego celu preparat.

Pierwszym ze sposobów na to, jak zdezynfekować toaletę, gdy na listę zakupów zapomnimy wpisać odpowiedni detergent, jest zastosowanie wody utlenionej. Choć jak wiemy nadtlenek wodoru ma świetne właściwości odkażające, raczej mało kto z nas sam z siebie sięgnie po niego szukając ratunku podczas sprzątania łazienki. Okazuje się jednak, że znakomicie sprawdza się w tym zadaniu. Żeby przeprowadzić z jego pomocą dezynfekcję toalety, należy umieścić ją w atomizerze i spryskać płynem toaletę – zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Po odczekaniu około 20 minut wodę spłukujemy i wycieramy deskę, najlepiej za pomocą papierowego ręcznika ze względu na zachowanie higieny.

Woda utleniona zapewne nie robi takiego wrażenia w roli środka do dezynfekcji WC. Jednak niewiele osób wie, że z powodzeniem odnajduje się w niej inny produkt i to codziennego użytku – płyn do płukania ust. Wystarczy już pół szklanki wlanej do toalety oraz około 40 minut, by osiągnąć dobry efekt.

Dezynfekcja WC wykonana jak przez profesjonalistę – środek do zadań specjalnych

Na domowych sposobach na dezynfekcję toalety można polegać tylko krótkoterminowo. Czym dezynfekować toaletę na co dzień? Z niechęci do bakterii oraz chęci ułatwienia życia wielu ludziom powstał środek do czyszczenia toalet WC Kryształ Chloratos – król wśród preparatów do skutecznego i szybkiego czyszczenia łazienki. Pozostawia po sobie wyłącznie biel, nieskazitelną czystość oraz długotrwały połysk. Co ważne, Chloratos to preparat nie tylko do dezynfekcji WC. Z powodzeniem można go zastosować również do wszystkich innych urządzeń sanitarnych. Zdaje egzamin także podczas mycia podłóg, ścian, a nawet w kwestii wybielania tkanin. Swoją uniwersalność łączy z wysoce skutecznym działaniem, które zawdzięcza zawartości aktywnego chloru o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych, a także wybielających.

Jak zdezynfekować toaletę za pomocą WC Kryształ Chloratos?

Do stosowania tego płynu do dezynfekcji WC zalecamy stosowanie rękawiczek ochronnych. Można go używać na dwa sposoby – rozcieńczając bądź też nie. Jeśli wybierzemy pierwszą metodę, należy rozcieńczyć płyn w zimnej wodzie, zachowując proporcje odpowiednio 1:3. Tak powstały preparat nanosimy na powierzchnię, pozostawiamy na około 15 minut, po czym czyścimy szczotką i spłukujemy. W drugim sposobie nierozcieńczonym środkiem pokrywamy równomiernie powierzchnię i czekamy 15 minut – w przypadku naprawdę silnych zabrudzeń czas ten możemy wydłużyć do całej nocy. Powierzchnię czyścimy szczotką, a następnie spłukujemy.

Należy pamiętać, żeby do dezynfekcji WC oraz czyszczenia łazienki wybierać takie akcesoria, które nie wpłyną negatywnie na stan powierzchni!

Czym wyróżnia się środek do dezynfekcji toalety WC Kryształ Chloratos?

Przede wszystkim jest niezwykle wszechstronnym preparatem czyszczącym – nie tylko myje zabrudzone powierzchnie, ale wybiela je i niszczy bakterie oraz grzyby. Jest niezwykle wydajny, a zarazem wykazuje bardzo wysoką skuteczność. Radzi sobie zarówno z małymi zanieczyszczeniami, jak i tymi uporczywymi, A co więcej – może się pochwalić atrakcyjną, przystępną ceną, która jest prawdziwą wisienką na torcie!

WC Kryształ Chloratos to wyjątkowy produkt, który zawiera w sobie wszystko to, co najlepsze. Pozwala na błyskawiczne wyczyszczenie i dezynfekcję toalety, a przy tym pozostaje w pełni bezpieczny dla ceramicznych powierzchni, dzięki czemu zachowują one długą żywotność. Dla uzyskania optymalnych efektów należy pamiętać o regularnym stosowaniu preparatu. Chloratos to środek gwarantujący 100-procentową higienę, aby łazienka mogła spełniać swoje funkcje!

Więcej wpisów